23-07-2013

Radosti, ale aj strasti pokračujú.
Úspechy odchvancov Šraneckých borín ma veľmi tešia, na druhej strane strata Chiry veľmi bolí.
 

Po jeden a pol mesiaci som si konečne našiel chvíľu na napísanie zopár riadkov. Udialo sa toho za túto dobu veľmi veľa. Po úspešnej prezentáci "Šraneckých borín" na MSBLJ, predovšetkým Lenny-ho, ktorý obsadil krásne druhé miesto a potvrdil tak výkonnosť z predchádzajúceho roku, ale aj Chiry, ktorá sa umiestnila na piatom mieste a získala CACIT-a, prišla pre mňa ďalšia krutá rana. Niekoľko rokov  trvajúce, neujasnené a vyostrené vzťahy medzi ňou a Honey, o ktorých som bol presvedčený, že sa časom nejako vyriešia, vyvrcholili týždeň po MSBLJ vzájomnou bitkou. Na nešťastie sa odohrala v dobe, keď som bol v práci, takže som len po príchode našiel bezvládne telo Chiry. So slzami v očiach som ju pochoval pod borovicu, ... tam ležia všetci, ktorí pre mňa veľa znamenali. Odpočívaj v pokoji "môj malý bojovník"! 
Mandy štartovala na MFV, bohužiaľ, nevošla v prvom kole do brlohu a usúdil som, že bude zbytočné skúšať to v druhom kole. V jej prípade je veľkým paradoxom problematické vchádzanie a obrovská ostrosť, keď na tréningoch dokázala urobiť päť krát chvat. Napriek tomu urobila oproti minulému roku obrovský pokrok, pretože vtedy ju líška vôbec nezaujímala. Takže budem trpezlivý. 
Na ďalšom vrcholnom podujatí - MSBL, boli predvedení štyria odchovanci. Všetci predviedli veľmi rýchle a nadpriemerné práce, veď najhorší čas ich prác bol 43 sekúnd. Luigi nakoniec obsadil parádne druhé miesto a takisto potvrdil stabilnú výkonnosť. Famózny bol súboj prvého po prvom dni Bak-a od Ipeľského brodu a druhého Lenny-ho, kde sa časy pohybovali okolo neuveriteľných 15 sekúnd. Nakoniec Lenny po chvate za hlavu skončil celkovo 16. a získal v tejto sezóne už druhého CACIT-a. Lenny a Luigi - "Klobúk dolu pred vami!"

 

Luigi zo Šraneckých borín s vodičom Ing. Petrom Pavlíkom (prvý zľava)

  Luigi zo Šraneckých borínLenny zo Šraneckých borín